Euroopa sotsiaaldemokraadid arutasid Jevgeni Ossinovski juhtimisel tervishoiu kestlikkust

20. märts 2017

jevgeni-ossinovski-2

Eile Maltal kogunenud Euroopa sotsiaaldemokraatidest terviseministrite võrgustik kinnitas ühiselt vajadust kaitsta solidaarset ravikindlustust, mis tagab igaühele võrdse ligipääsu arstiabile sissetulekutest sõltumata.

„Oleme ühte meelt, et ainulaadset Euroopa solidaarset tervishoiukorraldust tuleb hoida, sest see tagab arstiabi kõigile sõltumata inimese sissetulekutest,” ütles esimest terviseministrite võrgustikku juhtinud Eesti tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski. „Mõistagi on tervishoiu eelarved kõikjal Euroopas aina pingelisemad, sest elanikkond vananeb ja üksnes tööjõumaksudest rahastatud tervishoid ei ole enam jätkusuutlik,” selgitas ta.

Küll aga seisame me otsustavalt vastu survele, et inimesed hakkaksid oma taskust arstiabile aina rohkem peale maksma. Sotsiaaldemokraatide hinnangul on rahakoti paksusest sõltuv ligipääs arstiabile ohtlik kogu ühiskonnale, sest nii jäävad vaesemad inimesed vajaliku abita ning hilisem erakorraline ravi on märksa kallim,” rõhutas Jevgeni Ossinovski. 

Nii asus sotsiaaldemokraatidest terviseministrite võrgustik arutama, kuidas tagada solidaarse ravikindlustussüsteemi tulevik. Üks võimalikke lahendusi on võtta üle Euroopa kasutusele erinevad e-tervise lahendused nagu näiteks digitaalsed saatekirjad, e-konsultatsioon ja digiregistratuur. Terviseministrite järgmisel kogunemisel juunis tutvustab Jevgeni Ossinovski oma kolleegidele põhjalikumalt Eesti kogemust e-tervise lahenduste rakendamisel. 

Lisaks Eesti tervise- ja tööministrile osalesid kohtumisel Malta, Portugali, Rumeenia, Slovakkia ja Rootsi terviseministrid, Euroopa Liidu tervise ja toiduohutuse volinik Vytenis Andriukaitis ning Euroopa parlamendi sotsiaaldemokraatide esindajad.

Lisainfo: Andri Maimets, tel 5620 1117