Sotsiaaldemokraatide linnavolikogu fraktsioon kutsus välja Arhitektide Liidu ja Tallinna Linnahalli ASi esindajad

20. märts 2017

Möödunud nädala teisipäeval tunnistas Tallinna Linnahalli AS kõrge hinna ja võimaliku vastuolu tõttu hankeseadusega kehtetuks linnahalli projekteerimishanke. Tänasel erakorralisel istungil otsustas Tallinna linnavalitsus vabastada iseendaga sõlmitud töölepingu tõttu Meelis Pai Tallinna Linnahalli AS-i nõukogu esimehe kohalt.

Tallinna Linnavolikogu sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni esimehe Anto Liivati sõnul on linnahall kõrge sümbolväärtusega ja linnaruumi ning turismi arengu seisukohast väga oluline objekt, mis tähistab uut verstaposti linna ja riigi koostöös. “Soovin, et kõik linnahalliga seonduv oleks puhas ja läbipaistev. Kuigi oleme linnahalli teemat hoidnud volikogu teravdatud tähelepanu all, osundab projekteerimishanke ja Meeli Pai ümber toimunu, et peame linnahalli arengutel veelgi hoolikamalt silma peal hoidma,” ütles Liivat.

Liivati arvates on oluline korraldada Linnahalli projekteerimiseks avatud riigihange, milles on kõikidel arhitektidel võimalik osaleda. “Meie sooviks on veenduda, et seekordne hankemenetlus viiakse läbi Arhitektide Liidu nõuandeid kuulates ning kooskõlas kehtivate regulatsioonidega,” lisas Liivat.

Linnahalli renoveerimiseks investeerib riik 40 miljonit eurot, teist sama palju investeerib Tallinna linn. Konverentsikeskuse rajamise tulemusena lisandub Ernst & Youngi hinnangul aastas 18 000 välisturisti, 14 miljonit eurot turismi- ja enam kui 5 miljonit eurot maksutulu. Samuti luuakse enam kui 1000 uut töökohta.

Liivati sõnul on isegi olulisem, kui hoonete korrastamine, nende täitmine sisuga, sealhulgas operaatori valik, et saavutada soovitud majanduslik mõju. “Riigi ja linna koostöö ei tohi lõppeda betoonitöödega,” juhtis Liivat tähelepanu pikaajalise koostöö vajalikkusele.

Tallinna Linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni kohtumine Tallinna Linnahalli SA ja Arhitektide Liidu esindajate vahel toimub 21. märtsil kell 10.00 SDE büroos (Toompuiestee 16, Tallinn).

Lisainfo:
Anto Liivat
554 0099